Jako o bratrovi ve zbrani mluvil maďarský premiér Viktor Orbán o svém českém protějšku Andreji Babišovi, který ho krátce před říjnovými sněmovními volbami pozval do Česka. Opozice kritizuje, že Babiš zneužil Orbánovu státní návštěvu k předvolební kampani. Politologové jsou přesvědčeni, že se Babiš snaží na poslední chvíli přetáhnout voliče SPD. 

Premiéři veřejně promluvili na téma migrace a apelovali na to, aby se země na příliv uprchlíků společně připravily. Orbán, který vede pravicovou stranu Fidesz, uvedl, že když Babiš a jeho ANO nadcházející volby vyhraje, budou spolu bojovat proti evropské zelené politice a posílí roli visegrádské čtyřky. Podle Orbána toto středoevropské uskupení, kam patří i Polsko a Slovensko, bez Babiše nemůže být úspěšné.

Zbývá vám ještě 90 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se