Nastup populismu se stal nejdramatičtější změnou v české společnosti v posledních dvou letech – tedy vedle pandemie covidu. Návrhy populistů na navyšovaní minimální mzdy, plošné navyšovaní platů ve státním sektoru, rodičovské podpory (o 80 000 na 300 000 Kč), důchodu (navýšení o 5000 Kč od roku 2014), platu učitelů (navýšení o 12 654 Kč vedoucí k průměrnému platu učitele 44 200 Kč) či vyplácení nemocenské od prvního dne – to jsou opatření vysoce populární mezi těmi, kteří z jejich výhod profitují, a bezpochyby budou hrát velkou roli v nadcházejících volbách.

Česká média jsou plná kritiky českých populistů, v jejichž čele stojí ministryně práce Jana Maláčova (ČSSD). Co však v té naší české debatě schází, je pochopení dopadu této politiky. Paní ministryně buď nerozumí tržním silám a fungování trhu, anebo je vědomě ignoruje. Pokrytecké kupování hlasů ve volbách nás může stát hodně – silně deformovaný pracovní trh a masivní finanční destabilizaci. To, že fiskální politika, která je tlačena potřebami sociální podpory, je vysoce riskantní pro finanční stabilitu Česka, si dnes uvědomuje nejen opozice, ale i sám premiér. Pojďme se podívat na pracovní trh, který figuruje v mandátu paní ministryně Maláčové.

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 80 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.