Majitelé českých firem jsou po letošních sněmovních volbách optimističtí. Většina z nich očekává, že rýsující se pravostředová vláda bude podporovat podnikatele více než ta dosluhující. Navzdory převažující spokojenosti s výsledkem hlasování se ale obávají o stabilitu budoucí koalice v době, kdy bude muset řešit řadu výzev od rychle rostoucích cen energií po veřejné finance. HN přinášejí výběr reakcí na výsledek voleb od lidí z byznysu, ale i od analytiků či ekonomů.

Zbyněk Frolík, spolumajitel a zakladatel společnosti Linet

Úskalím budoucích koaličních dohod mezi PirSTAN a Spolu je neúspěch Pirátů, což vnímám pro budoucí politiku jako velký prvek nestability. Výsledek voleb je spíše pozitivní vzhledem k tomu, že některé kroky ANO byly v minulosti podle mého názoru protibyznysové, například zrušení superhrubé mzdy a různé sociální výdaje. Tady došlo skutečně ke zbytečnému zadlužování. To nám bude dělat problémy i do budoucna. Obávám se, že i nová koalice to bude mít z tohoto důvodu velmi těžké.

Radek Grill, majitel Tomket Tires

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 90 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.