Pavel Kolář ze severních Čech byl jedním ze zákazníků skupiny Bohemia Energy. Ceny energií tolik neřešil, ročně za plyn zaplatil okolo šestnácti tisíc korun. Konec dodávek, který firma před dvěma týdny oznámila, byl pro něj šok, stejně jako pro téměř milion dalších zákazníků končící skupiny.

A rychle nato přišel šok druhý. Stovky tisíc domácností nyní zjišťují, že není jiná možnost než platit několikanásobně víc, než platily doposud. Znamená to pro ně často desítky tisíc korun ročně, což je pro řadu z nich neřešitelný problém. Jak jim pomoci, se tak nyní snaží vyřešit již dosluhující vláda.

Zbývá vám ještě 90 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se