Stát musí trénovat své úředníky v tom, aby dokázali nakoupit klidně dražší, avšak kvalitnější výrobek,“ říká jeden ze signatářů Výzvy ke druhé transformaci ekonomiky a šéf celosvětově působící IT společnosti Y Soft Václav Muchna. Jeho firma dnes patří mezi světové lídry v oblasti tiskových řešení a digitalizace dokumentů a jejím nejznámějším a nejoceňovanějším produktem je software SafeQ, který umožňuje samoobslužný tisk či kopírování pomocí virtuálního čtenářského konta.

Vedle byznysu se Václav Muchna aktivně vyjadřuje i k politice, podporuje politické kandidáty – v minulosti to byli například Mikuláš Minář a Jiří Drahoš – i nezávislé demokratické instituce, jako jsou Rekonstrukce státu a Nadační fond nezávislé žurnalistiky. Nyní chce společně s dalšími byznysmeny české vládě pomoci s transformací české ekonomiky tak, aby dokázala soutěžit s nejvýznamnějšími ekonomikami světa. 

HN: Připojil jste svůj podpis k Výzvě ke druhé transformaci ekonomiky, co vás k tomu vedlo?

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 90 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.