Zatímco většina vesnic v okolí Prahy se stala spíš noclehárnami, kde se po rozbitém chodníku dostanete nanejvýš do jediného místního obchodu a domů, Dolní Břežany, začínající pár kilometrů za cedulí hlavního města, připomínají místo někde hodně daleko na západ od Česka. V obci vzniklo nové centrum s vkusnými bytovými domy, centrální park s jezírkem či autobusové zastávky s digitálními jízdními řády. A hlavně, do bývalé malé zaprášené obce se stahují vědecké kapacity, protože v minulých letech si zde vybudovala sídlo dvě špičková vědecká centra zaměřená na využití laserových technologií.

„Bydlí se tu skvěle, manžel pracuje v lasercentru, máme tu i všechno, co potřebujeme pro děti,“ říká Kateřina, která před jedním z obchodů právě nakládá dítě do auta. Spokojená i je prodavačka z místní nové pekárny, která žije v Břežanech už desítky let. „Každý rok vyrostlo něco nového. Byty, autobusové zastávky, školka, park,“ vyjmenovává.

Starostou v Dolních Břežanech je posledních 17 let Věslav Michalik. Bývalý bankéř, který se stal v posledních týdnech jednou z nejvýraznějších tváří a vyjednavačem STAN a o kterém se zároveň mluví jako o kandidátovi na post ministra průmyslu a obchodu.

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 90 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.