Zborcené kovové konstrukce už dávno zachvátila rez, okna jsou vytlučená a bortící se betonové stropy podepírají dřevěné sloupy. Bývalý areál počítačové společnosti Olivetti v obci Scarmagno, asi 35 kilometrů severovýchodně od severoitalského Turína, skýtá velice neutěšený obraz. Švédský podnikatel Lars Carlstrom si právě toto pochmurné místo vybral ke stavbě továrny na výrobu baterií pro elektromobily. Tvrdí, že jeho gigafactory bude největší nejen v Evropě, ale i na světě. Proto založil start-up Italvolt, pro který nyní hledá finančně silné partnery.

Do nového díla na tak deprimujícím místě se podle italské verze amerického časopisu Forbes (forbes.it) může pustit jenom odvážlivec a vizionář. „Zatím není jasné, do které kategorie patří Lars Carlstrom,“ napsal časopis koncem letošního června.

Šestapadesátiletému podnikateli a manažerovi, který pochází ze severošvédského města Luleå, bývalého centra výroby železa a oceli, nelze podle Forbesu upřít houževnatost a cílevědomost. A stejně tak velmi dobré vyjednávací schopnosti, neboť se mu podařilo získat v turínském regionu starosty četných obcí, jimž slibuje až 4000 nových pracovních míst. „Je to dar z nebes, máme z toho radost,“ říká starosta Scarmagna Adriano Grassino.

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 80 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.