Až nová ministryně obrany, jak se obecně předpokládá Jana Černochová z ODS, převezme pomyslné klíče od úřadu, najde hned za prahem vstupních dveří své nové pracovny doutnající bombičku o síle 52 miliard korun. Nechal ji tam v pátek zapálit odcházející ministr Lubomír Metnar a její obsah nepostrádá škodolibost.

Ministerstvo obrany v pátek oznámilo, že komise odborníků došla k závěru, že žádný ze tří uchazečů o největší obchod Armády České republiky, tedy dodávku 210 obrněných vozidel pěchoty za desítky miliard, nesplnil podmínky. A že komise dále nabídky hodnotit nebude.

Tisková zpráva zněla poněkud krypticky. Nebylo z ní jasné, zda tendr skončil, nebo ne. A podle toho vypadala i vyjádření dotčených firem: švédská BAE Hägglunds na dotaz HN odpověděla, že je připravena v tendru pokračovat. Viceprezident německého Rheinmetallu Oliver Mittelsdorf, který je za prodej Česku zodpovědný, se zase na sociální síti LinkedIn se soutěží a svými soupeři rozloučil. Třetí, americko-španělský GDELS, raději situaci nekomentoval vůbec.

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 80 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.