Mimopražské bytové domy dostanou od státu méně peněz na renovace. Může za to jejich zařazení pod dotační program Nová zelená úsporám, který dotuje jen opatření na úsporu energií. V případě komplexních oprav domů kvůli tomu budou majitelé muset zaplatit ze svého více než dosud. Nedostatečná zřejmě bude i celková suma, kterou chce ministerstvo životního prostředí, jež program spravuje, poskytnout. Úřad nyní plánuje během následujících deseti let rozdělit 39 miliard korun. O ty ale mohou žádat i majitelé rodinných domů a bytovek v Praze.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.







