Mimopražské bytové domy dostanou od státu méně peněz na renovace. Může za to jejich zařazení pod dotační program Nová zelená úsporám, který dotuje jen opatření na úsporu energií. V případě komplexních oprav domů kvůli tomu budou majitelé muset zaplatit ze svého více než dosud. Nedostatečná zřejmě bude i celková suma, kterou chce ministerstvo životního prostředí, jež program spravuje, poskytnout. Úřad nyní plánuje během následujících deseti let rozdělit 39 miliard korun. O ty ale mohou žádat i majitelé rodinných domů a bytovek v Praze.

Zbývá vám ještě 90 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se