Suma, kterou musí každý rok zaplatit miliony majitelů motorových vozidel v Česku za povinné ručení, roste pátým rokem v řadě. Podle listopadových dat České asociace pojišťoven (ČAP) cena pojištění odpovědnosti z provozu osobních automobilů u lidí stoupla na 3437 korun, oproti počátku roku je to zvýšení o 73 korun. U firemních klientů pak činila 4347 korun (zdražení o 94 korun).

Zástupci tuzemských peněžních ústavů navíc přiznávají, že v současné době nic nenasvědčuje tomu, že by se v rámci zdražování mělo cokoliv měnit. Hlavním důvodem je mimo jiné neustále se zdokonalující technologické vybavení aut, které výrazně zvyšuje náklady na jejich opravu. A také současná krize související se zpřetrhanými dodavatelskými řetězci, kvůli kterým chybí do vozidel čipy a další potřebné komponenty.

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 80 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.