Ze 14 poslanců TOP 09 je Helena Langšádlová jediná, která je ve sněmovně od vstupu strany do dolní komory parlamentu v létě 2010. A teď se žena, jež tak co do délky zastupování TOP 09 ve sněmovně překonává i spoluzakladatele strany Karla Schwarzenberga a Miroslava Kalouska, může stát poprvé členkou vlády. V tuto chvíli je nejvážnější kandidátkou na nově zřízený post ministra pro vědu, výzkum a inovace.

„Je to předčasné. Personálie zatím nejsou uzavřené, takže k tomuto se nebudu vyjadřovat,“ nechce komentovat svoji nominaci. Zjevné ale je, že se na pozici připravuje. Od svojí stranické šéfky Markéty Pekarové Adamové dostala podle informací HN za úkol vypracovat koncepci, jak má nové ministerstvo vypadat, a podle hlasů ze sněmovny se také každodenně setkává se zástupci vysokých škol nebo Akademie věd. Langšádlová se dosud ve sněmovně věnovala poměrně širokému okruhu témat od ochrany spotřebitele přes energetiku, veřejnou správu, čerpání peněz z evropských fondů až po migraci. Věda a výzkum je však v souvislosti s jejím jménem překvapivá volba.

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 90 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.