Na počátku letošního roku byl sice Izrael světovým lídrem v očkování proti covidu-19, přesto mu ale v létě bezprostředně hrozila katastrofa. Izraelské nemocnice se rychle plnily, kapacita lůžek intenzivní péče by už v září byla naprosto vyčerpaná. Izraelská vláda zareagovala tím, že občanům okamžitě nabídla očkování třetí dávkou. A data ukazují, že udělala dobře – devítimilionová země teď má, na rozdíl od Česka a řady dalších států, pandemii pod kontrolou. Třetí dávku očkování už dostaly více než čtyři miliony lidí.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.









