Na počátku letošního roku byl sice Izrael světovým lídrem v očkování proti covidu-19, přesto mu ale v létě bezprostředně hrozila katastrofa. Izraelské nemocnice se rychle plnily, kapacita lůžek intenzivní péče by už v září byla naprosto vyčerpaná. Izraelská vláda zareagovala tím, že občanům okamžitě nabídla očkování třetí dávkou. A data ukazují, že udělala dobře – devítimilionová země teď má, na rozdíl od Česka a řady dalších států, pandemii pod kontrolou. Třetí dávku očkování už dostaly více než čtyři miliony lidí.

Zbývá vám ještě 90 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se