Biljana Weber přijela do Prahy o pár dní dříve, než musela. Regionální ředitelka americké technologické společnosti Hewlett Packard Enterprise chtěla navštívit oblíbená místa, Národní divadlo i kamarády. Mezi roky 2013 a 2018 v Praze působila jako šéfka českého a slovenského Microsoftu. Biljana Weber bydlí ve Vídni a své české kolegy v kancelářích HPE na Brumlovce vidí poprvé naživo, ačkoliv je ve funkci už skoro dva roky. Dosud jim v osobním setkání bránila pandemie. Testování, rozestupy, roušky – všechno se při její návštěvě v pražské pobočce dodržuje. Manažeři po prvním mítinku s Biljanou Weber HN řekli, že i přes přísnější opatření jsou rádi, že se konečně mohli potkat. Na setkání s viceprezidentkou a výkonnou ředitelkou pro střední a východní Evropu, Turecko, Rusko a Afriku se totiž už dlouho těšili.

HN: Často se říká, že díky rozvoji digitalizace, kterou si vynutila pandemie, a přesunu mnoha lidí na home office jsou technologické firmy vítězi pandemie. Cítíte to také tak?

Je těžké říct, jestli jsou technologické firmy vítězem. Covid umocnil hlad po digitalizaci ve všech podnicích, a to všech velikostí i sektorů. Dokonce zdravotníci v mnohem větší míře využívají telemedicínu. A ano, technologické společnosti tato řešení nabízejí a zprostředkovávají. Přineslo to i určité výzvy. Firmy začaly přemýšlet o tom, jak své zaměstnance inspirovat a jak je propojit na dálku, aby se cítili, že do podniku zapadají.

Zbývá vám ještě 80 % článku
Předplatné za 30 Kč
  • První 2 měsíce za 30 Kč měsíčně, poté za 159 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
Máte již předplatné?
Přihlásit se