Dva týdny měli zavřenou většinu obchodů a domovy mohli opouštět jen v nejnutnějších případech. Nyní Rakousko a Slovensko končí s celostátními lockdowny, které měly zastavit rychlý nárůst nakažených covidem. Zatímco v Rakousku uzávěra země zabrala, na Slovensku jsou počty nových případů stále na rekordní výši. Země pod Tatrami je tak aktuálně nejvíce zasaženým státem Evropské unie.

Rakušané k uzávěře sáhli 22. listopadu, tedy o dva dny dříve než Slováci, když měli téměř 14 tisíc nově nakažených denně. Lockdown zavedli nejprve pro neočkované obyvatele, o týden později pro všechny. Lidé mohli opouštět domov jen v nutných případech, zavřely restaurace i většina obchodů. Uzavřené byly také hranice pro turisty z ostatních zemí.

Zbývá vám ještě 80 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se