Podnikatel a filantrop Karel Janeček zůstal ve správní radě svého Nadačního fondu proti korupci opět sám. Koncem listopadu podle zjištění HN na své členství rezignovali hudebník David Koller a filozof Václav Němec. Janeček, který je spoluzakladatelem a klíčovým sponzorem fondu, se tak ocitl ve stejné situaci jako loni. 

Tehdy z rady po roztržce s Janečkem kvůli rozdílným názorům na kauzu Mostecké uhelné společnosti odešel spoluzakladatel fondu, bývalý zpravodajec Karel Randák. Krátce předtím ji opustil i podnikatel Stanislav Bernard. Nyní je důvodem odchodu Kollera a Němce z rady Janečkova politická angažovanost, respektive kuloární informace, že se hodlá pustit do boje o prezidentskou funkci.

Do správní rady fondu proti korupci jsme vstoupili společně s Václavem Němcem na základě určitých okolností, které se aktuálně proměnily. Svou roli v tom hraje mimo jiné i kandidatura Karla Janečka na prezidenta. V tuto chvíli nemám pocit, že by naše angažmá ve fondu mělo stejnou hodnotu a smysl jako v době, ve které jsme do fondu vstupovali. Rozhodl jsem se proto svou pozici ve správní radě opustit,“ potvrdil HN David Koller.

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 70 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.