Podnikatel a filantrop Karel Janeček zůstal ve správní radě svého Nadačního fondu proti korupci opět sám. Koncem listopadu podle zjištění HN na své členství rezignovali hudebník David Koller a filozof Václav Němec. Janeček, který je spoluzakladatelem a klíčovým sponzorem fondu, se tak ocitl ve stejné situaci jako loni. 

Tehdy z rady po roztržce s Janečkem kvůli rozdílným názorům na kauzu Mostecké uhelné společnosti odešel spoluzakladatel fondu, bývalý zpravodajec Karel Randák. Krátce předtím ji opustil i podnikatel Stanislav Bernard. Nyní je důvodem odchodu Kollera a Němce z rady Janečkova politická angažovanost, respektive kuloární informace, že se hodlá pustit do boje o prezidentskou funkci.

Do správní rady fondu proti korupci jsme vstoupili společně s Václavem Němcem na základě určitých okolností, které se aktuálně proměnily. Svou roli v tom hraje mimo jiné i kandidatura Karla Janečka na prezidenta. V tuto chvíli nemám pocit, že by naše angažmá ve fondu mělo stejnou hodnotu a smysl jako v době, ve které jsme do fondu vstupovali. Rozhodl jsem se proto svou pozici ve správní radě opustit,“ potvrdil HN David Koller.

Zbývá vám ještě 70 % článku
První 2 měsíce předplatného za 40 Kč
  • První 2 měsíce za 40 Kč/měsíc, poté za 199 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Nově všechny články v audioverzi
Máte již předplatné?
Přihlásit se