Povoláváme do práce zdravotníky, kteří jsou nakaženi nemocí covid-19 (mají pozitivní test), aby se okamžitě vrátili do práce. Výzva, kterou podle zprávy listu The Guardian dostali nemocniční pracovníci australského Nového Jižního Walesu, reaguje na kritický nedostatek personálu v důsledku rychle se šířící varianty omikron. Kdo by chtěl pronést pár poznámek o nezodpovědnosti jižního kontinentu, měl by si vzpomenout na Česko v době první vlny pandemie covidu-19. Ač se to zdá dávno, i zde chodili nakažení zdravotníci do práce. Mimořádné opatření ministra zdravotnictví z března 2020 umožnilo poslat zdravotníky i po kontaktu s nakaženým zpátky do práce, pokud „je to nezbytné k zajištění poskytování služeb tímto poskytovatelem“. Nutno říci, že se zdravotníkům podobná praxe nezamlouvala ani v Česku, ani nikde jinde na světě.

Varianta omikron, která se šíří podstatně rychleji než jakákoliv předchozí varianta koronaviru, vede vlády k přehodnocení dosavadních postupů boje proti šíření nákazy. Zavírání obchodů i restaurací, stejně jako povinný home office sice zůstávají v repertoáru řešení mnoha vlád napříč světem. Nejen krutě potlačená demonstrace v Amsterdamu však ukazuje, že obdobné restrikce se budou – alespoň v demokratických zemích – prosazovat čím dál obtížněji bez ohledu na to, jak moc je politici i jejich poradci chtějí.

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 60 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.