Pro české stavaře a výrobce betonu nezačal letošní rok úplně dobře. Od ledna jim dost výrazně stouply náklady na cement, který je klíčovou příměsí do betonu. A při stavbě silnic, mostů, tunelů a budov jej zatím nejde nahradit. Zdražení potvrdili HN všichni čtyři výrobci cementu v Česku. Odůvodňují ho několikanásobným navýšením cen emisních povolenek. Ty si musí cementárny kvůli vypouštění emisí oxidu uhličitého při výrobě povinně nakupovat. Povolenka se nyní prodává za 85 eur, na začátku loňského roku byla kolem 30 eur.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.









