Projednávání novely pandemického zákona sněmovna v úterý odložila. Kvůli vetu SPD. Připomeňme, že vláda jej chce schválit co nejrychleji, protože ten současný končí s posledním únorovým dnem. A protože se dá s jistotou očekávat, že ve stejný den neskončí pandemie čínského viru, naopak, že ten bude mít tendenci se neustále vracet, chtěla být vláda na něj připravená. A mít v ruce nástroj, s jehož požehnáním v případě další vlny všechno zavře v zájmu veřejného zdraví a žádný soud její rozkazy neshodí ze stolu, jako se to pravidelně stávalo s nařízeními, jež vyhlašoval resort zdravotnictví pod vedením exministra Adama Vojtěcha.

Novela by se měla znovu projednávat příští úterý. Proti jsou nejen poslanci SPD, ale také množství lidí, kteří už týden zahlcují senátorům a poslancům e-mailové schránky s protiargumenty. Nechybí ani iniciativa Chcípl PES, jejíž zástupci přinesli před budovu parlamentu šibenici, což přítomnou policii – a většinu normálních lidí – k žádné akci nevyburcovalo. Proti je ale také například 30 studentů lékařských fakult, kteří v otevřeném dopise ministru zdravotnictví Vlastimilu Válkovi rozporují diskriminaci neočkovaných.

Mezitím lidé, kteří se za běžných okolností o politiku příliš nezajímají, řeší svoje každodenní starosti. Nemusí jít vůbec o antivaxery, kteří podlehli bludům. Jde třeba o ty, co mají za sebou prodělané onemocnění (třeba ještě z doby před vznikem vakcín) a v sobě dvě dávky očkování, což je podle většiny lékařských kapacit dostatečná ochrana; a ministr jim vzkáže, že si bez třetí „včeličky“ za pár týdnů ve společnosti ani neškrtnou.

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 60 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.