Má to být jeden z hlavních letošních cílů koalice Spolu. Po vítězství v loňských sněmovních volbách dokázat, že koalice nebyla projekt na jedno použití a strany sestaví společné kandidátky také v co největším počtu měst pro letošní komunální volby. Už toto úterý zástupci pražské ODS, TOP 09 a KDU-ČSL podepsali memorandum o spolupráci v hlavním městě. „Pospíchali jsme s tím, abychom byli inspirací i pro další města,“ netají šéf pražské ODS a poslanec Marek Benda. Z průzkumu HN však vyplývá, že jinde se straníci do koalice zatím moc nehrnou a úspěchem pro Spolu bude, když se jim podaří dohodnout aspoň v polovině krajských měst.

Už jisté je, že Praha nebude vzorem pro druhé největší město – Brno. ODS se tam dohodla na společné kandidátce s TOP 09, lidovci ale dali přednost hnutí STAN. A brněnská primátorka Markéta Vaňková (ODS) se nechala slyšet, že hlavním důvodem jsou primátorské ambice jejího současného náměstka, Petra Hladíka z KDU-ČSL.

Zbývá vám ještě 80 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se