V brněnské korupční kauze Stoka měl v pondělí padnout po šestnácti měsících soudního procesu první verdikt. Soudkyně ale rozuzlení jedné z největších korupčních afér novodobé české historie odložila nejdříve na jaro. Důvodem jsou chybějící materiály, které soudu nedoložilo Vrchní státní zastupitelství v Olomouci. 

Podle žalobce Petra Šeredy došlo k technické chybě, kdy materiály zůstaly na státním zastupitelství, místo aby putovaly i se zbytkem spisu k soudu. „Spis byl velký, obžaloba byla podávána v hektické době, na samém konci vazební lhůty, spěchalo se a v rámci toho spěchu se na část spisu zapomnělo. Je to poměrně velká část, jsou to materiály k jednotlivým veřejným zakázkám,“ řekl k tomu před soudní síní šéf odboru závažné hospodářské kriminality olomouckého vrchního státního zastupitelství. Později Šereda doplnil, že v době podání obžaloby nepovažovalo zastupitelství zmíněné dokumenty za podstatné. Respektuje prý ale názor soudu. 

Nový materiál téměř o 12 tisících stránkách se týká postupu zadávání veřejných zakázek městské části Brno-střed a jednotlivých – údajně zmanipulovaných – tendrů.

Zbývá vám ještě 80 % článku
První 2 měsíce předplatného za 40 Kč
  • První 2 měsíce za 40 Kč/měsíc, poté za 199 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Nově všechny články v audioverzi
Máte již předplatné?
Přihlásit se