Pro jedny studenty je současná podoba maturit příliš lehká, pro jiné zase až moc složitá. I proto by se závěrečná zkouška na střední škole měla do budoucna změnit. Úprava maturit je jedním z klíčových bodů ministra školství Petra Gazdíka (STAN). Při tvorbě nové podoby maturit hodlá přihlédnout i k návrhům, které ve čtvrtek představil think-tanku Vzdělávání 21, jenž funguje při Univerzitě Karlově. Ten mimo jiné radí, aby se udělaly dvě podoby maturitních zkoušek.

Dva druhy maturit reagují na neúspěchy u maturit. Zkoušku každoročně nesloží zhruba 4300 studentů. „Současnou podobu maturitní zkoušky skládají žáci všech typů škol, to znamená od gymnázií po střední odborná učiliště. Právě žáci učilišť jsou velice často při maturitní zkoušce neúspěšní,“ říká prezidentka Asociace ředitelů gymnázií Renata Schejbalová. 

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 70 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.