Ministerstvo práce a sociálních věcí připravuje návrh, podle kterého by rodiče do osmi let mohli mít celkem dva měsíce dovolené navíc. V zásadě by to ročně dělalo týden volna navíc ke čtyřem týdnům v zákoně, případně pěti, pokud mají benevolentnějšího zaměstnavatele. Platit by to měl nakonec stát, cílem je, aby rodiče měli dost času na děti. Finální znění by mělo být jasné do konce dubna.

Dříve než se vzedme nevole všech možných svazů a asociací podnikatelů a zaměstnavatelů, co že to ta unie zase „zpackala“ (ano, návrh vychází z Bruselu), je nutné dodat, že vůbec nejde o špatnou věc. Stejně jako nebyl špatný návrh navýšit dovolenou na pět týdnů, což při schvalování novely zákoníku práce silně rozporovali zaměstnavatelé a nakonec se to do zákona skutečně nedostalo. A stejně tak nebylo špatně zavést v únoru 2018 placenou otcovskou dovolenou, ba ani ji prodloužit z jednoho na dva týdny, což platí od letošního roku. Byť ji mnoho novopečených otců ignoruje. 

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 80 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.