Jakkoliv se často bojuje na předměstích větších ukrajinských měst a ruská armáda se snaží obklíčit hlavní město Kyjev, morálka obránců paradoxně stoupá. Mezi Ukrajinci není cítit ani panika, přestože jsou města bombardována a většina obyvatel dobývaných měst tráví noci ve sklepech, protileteckých krytech nebo ve stanicích metra.

„V sobotu večer byl vyhlášen zákaz vycházení, takže jsme byli celou neděli zavření doma. V noci jsme slyšeli silné výbuchy ze směru od města Irpeň, což je v zásadě už předměstí Kyjeva. Podle kolegů, kteří jsou na místě, tam celý víkend probíhaly tvrdé boje. Ale tady v centru Kyjeva to je ještě dobrých 20 kilometrů daleko,“ řekl HN novinář Anton Naumljuk, který žije v kyjevské čtvrti Podil.

Zbývá vám ještě 90 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se