Těžební společnost OKD se snaží oddálit ukončení dobývání černého uhlí na Karvinsku. Podnik, který má s těžbou skončit koncem letošního roku, navrhuje prodloužení dobývání uhlí v posledním aktivním Dole ČSM.

Podle mluvčí OKD Naďy Chattové firma zahájila přípravy možného báňsko-technického plánu pro prodloužení těžby do roku 2025 už před ruskou invazí na Ukrajinu, a to díky rostoucím cenám uhlí. Teď však dodává, že „naprosto zásadním důvodem prodloužení těžby je strategická surovinová bezpečnost a zvýšení energetické soběstačnosti České republiky“.

Zbývá vám ještě 90 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se