Green Deal je mrtev! Tenhle výkřik proletěl naším veřejným prostorem, jakmile začala ruská invaze na Ukrajinu. Jeden z těchto hlasů zazněl i od nedávného ministra životního prostředí, což jen dokládá zmatenost některých hráčů v situaci, jsou-li konfrontováni s reálnou válkou. Nejen s tou, kterou znají ze sociálních sítí.

Odporná Putinova válka na Ukrajině a vyděračský potenciál Ruska nás staví před krizi, o niž jsme léta mluvili, ale málo udělali. Česká armáda se stávala spíše malým expedičním sborem a vítanou složkou pro řešení domácích živelních katastrof. Třeba pandemie. Je v tom skvělá. Ale o svůj skutečně vševojskový charakter a schopnost teritoriální obrany v případě „klasické války“ v Evropě postupně přišla. Zejména vinou dlouhodobého zanedbání financí. Česká vláda tak stojí před úkolem znovu vybudovat tyto schopnosti – jednoduše, znovuvyzbrojit Českou republiku.

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 80 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.