Evropské i americké sankce izolují Rusko od okolního světa, ale i samotné Rusko se čím dál víc uzavírá samo do sebe. V posledních dnech nečekaně velkou rychlostí. Projevuje se to v manifestacích na podporu „speciální vojenské operace“, na slovníku Kremlu, ale také v nově přijatých zákonech a nařízeních.

Změna legislativy skoro úplně zlikvidovala opoziční média a značně omezila svobodu slova. Nové zákony umožňují například trestat až 15 lety vězení lidi, kteří podle Moskvy „úmyslně šíří nepravdivé informace o činnosti ozbrojených sil Ruské federace“. I když se tento maximální trest týká spíše novinářů a zatím nebyl nikomu uložen, i ostatní lidé se mohou podle něj dostat za mříže na několik let.

Zbývá vám ještě 90 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se