Chytrému napověz, hloupého trkni, říká hezké české přísloví. Která jeho část hovoří o europoslanci a místopředsedovi hnutí STAN Stanislavu Polčákovi, nechť posoudí každý sám. V každém případě je Polčákův postup, kdy si nejprve chtěl nechat vyplatit sedm a půl milionu od obcí zasažených výbuchem v muničním skladu ve Vrběticích za „právní služby“ a odměny se vzdal až poté, co na tento případ upozornil web Seznam Zprávy, krajně problematický. Nelze se tvářit, že kauza je úspěšnou nápovědou, či chcete-li úspěšným trknutím Polčáka, uzavřená. A uvědomit by si to měli hlavně Starostové. 

Podívejme se, jak Stanislav Polčák chápe politickou kulturu. Evidentně mu nepřišlo nic divného na tom, že bude vymáhat od státu odškodnění pro obce z okolí Vrbětic a nechá si za to od nich zaplatit. To je neuvěřitelné. Jak vůbec může politika napadnout, že bude komukoliv pomáhat s „vymáháním“ peněz od státu, a to za úplatu? Vždyť pak dotyčný přestává být politikem a stává se čistokrevným lobbistou! Jeho zájem už není totožný se zájmem správce veřejných prostředků. Místo toho sleduje zájmy vlastní kapsy. Kvůli tomu si politiky opravdu nevolíme. 

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 80 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.