V březnu by měla být půda po zimě dostatečně vlhká a potoky plné vody z tajícího horského sněhu. Jenže tak tomu není. Většina Česka má už nyní povrchové vody málo. Podle projektu Intersucho je teď řada oblastí v zemi v porovnání s dlouhodobým průměrem dokonce v kategorii výjimečného až extrémního sucha. Potvrdil to koordinátor projektu Miroslav Trnka.

„Letošní jaro má nakročeno k poměrně významnému vodnímu deficitu,“ sdělil Trnka. Suché a slunečné počasí má přitom vydržet ještě celý týden. Zda přijdou dostatečně vydatné deště alespoň poté, je nejisté. Podle Českého hydrometeorologického ústavu tento březen spěje k tomu, aby se zařadil mezi nejsušší v historii měření, tedy od roku 1900.

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 80 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.