Pokud se nekonala zrovna pouť, lidé tam neměli důvod chodit. Poslední tři roky však na pražském Výstavišti dochází ke změnám. Čtrnáct let po požáru, který zničil levé křídlo Průmyslového paláce, začala minulý měsíc jeho obnova za 2,6 miliardy korun. Ke konci se pak chýlí čtvrtmiliardová rekonstrukce Křižíkových pavilonů postavených pro výroční výstavu v 90. letech, které poničily povodně v roce 2002. Podle předsedy představenstva Výstaviště Praha Tomáše Hübla se mohlo začít s proměnou areálu už dříve, politici však hledali takové projekty, které by se stihly dokončit ještě za jejich vlády a oni se tak mohli zviditelnit.

HN: Proč by měl člověk chodit na Výstaviště? Dost lidí ho má stále za skoro pusté, prázdné.

Když jsem před třemi lety nastoupil, bylo tady vše zanedbané, byly tu ještě pozůstatky po povodních. A lidi, kteří k nám zabloudili omylem se psem, jsme si fotili a posílali do chatu se slovy: Hele, přišel k nám nějaký člověk. Dnes, když jste tady v létě, aniž by se tu cokoliv konalo, tak zde všude najdete spoustu lidí – na procházce, s dětmi, na pikniku. Pusté Výstaviště je zažitý omyl, který se snažíme napravovat marketingově i pořádanými akcemi. Ve spodní části se Výstaviště už kompletně změnilo. Je tu obnovené gastro, přibyla spousta dětských hřišť, veřejné grily, piknikové louky, nově otevřený skatepark. Celé léto na Křižíkově fontáně běží programy, v pavilonech jsou koncerty a výstavy. Teď se konečně začalo i znovu stavět vyhořelé křídlo Průmyslového paláce.

HN: Lidé mají Výstaviště hodně spojené s rodinou Václava Kočky, která provozuje matějskou pouť a její firmy se o areál staraly…

Mluvit o areálu ve spojení s Kočkovými je už totální anachronismus. V žádné podobě zde nepůsobí. Začala s tím už primátorka Adriana Krnáčová, která zrušila stálé atrakce v zadní části – skončila horská dráha, ruské kolo a autodromy, které tam stály desítky let. Přesoutěžili jsme i zakázky na úklid a ostrahu, které v minulosti dělaly firmy Kočkových. Dnes jsou naším obchodním partnerem, který si na dva měsíce v roce pronajme Výstaviště kvůli organizaci matějské a jinak s ním nemá nic společného.

Zbývá vám ještě 90 % článku
Předplatné za 40 Kč na 4 týdny
  • První měsíc za 40 Kč, poté za 199 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Nově všechny články v audioverzi
Máte již předplatné?
Přihlásit se