Mají za sebou jednu z největších prodejních transakcí vůbec. Loni na podzim se dohodli se singapurským státním fondem GIC, že mu finanční skupina PPF prodá 30procentní podíl v Cetin Group, středoevropském provozovateli telekomunikačních sítí a stožárů pro mobilní signál. Cena zveřejněna nebyla, ale může jít o částku kolem 50 miliard korun. Nyní, po sérii schvalování u příslušných regulačních úřadů, je transakce konečně uzavřena a Cetin s novým akcionářem vstupuje do další etapy.

K mnohamiliardovým investicím – hlavně na spuštění nové mobilní technologie 5G a na rozvoj optických sítí – se poprvé od nástupu do svých funkcí vyjádřili dva klíčoví manažeři Cetinu: předseda představenstva Jan Kadaník a a výkonný ředitel Juraj Šedivý.

Podle Kadaníka prokázal telekomunikační byznys PPF svoji odolnost v době krizí a „ještě neřekl poslední slovo“. Kadaník tak naznačuje, že po firmách od norského Telenoru, které PPF koupila v roce 2018 v Maďarsku, Bulharsku a Srbsku, by mohly přijít i další akvizice, zejména v oblasti telekomunikační infrastruktury. „Trh je ve velkém pohybu. Jsme už ve střední Evropě, nebudeme se asi dívat do Asie nebo do Ameriky. Na východ momentálně nemíříme, ale střední a jihovýchodní Evropa je naše hrací pole,“ naznačuje Kadaník. Jeho slovo má o to větší váhu, že je v oblasti telekomunikací pravou rukou současného šéfa PPF Ladislava Bartoníčka.

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 90 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.