Mají za sebou jednu z největších prodejních transakcí vůbec. Loni na podzim se dohodli se singapurským státním fondem GIC, že mu finanční skupina PPF prodá 30procentní podíl v Cetin Group, středoevropském provozovateli telekomunikačních sítí a stožárů pro mobilní signál. Cena zveřejněna nebyla, ale může jít o částku kolem 50 miliard korun. Nyní, po sérii schvalování u příslušných regulačních úřadů, je transakce konečně uzavřena a Cetin s novým akcionářem vstupuje do další etapy.

K mnohamiliardovým investicím – hlavně na spuštění nové mobilní technologie 5G a na rozvoj optických sítí – se poprvé od nástupu do svých funkcí vyjádřili dva klíčoví manažeři Cetinu: předseda představenstva Jan Kadaník a a výkonný ředitel Juraj Šedivý.

Podle Kadaníka prokázal telekomunikační byznys PPF svoji odolnost v době krizí a „ještě neřekl poslední slovo“. Kadaník tak naznačuje, že po firmách od norského Telenoru, které PPF koupila v roce 2018 v Maďarsku, Bulharsku a Srbsku, by mohly přijít i další akvizice, zejména v oblasti telekomunikační infrastruktury. „Trh je ve velkém pohybu. Jsme už ve střední Evropě, nebudeme se asi dívat do Asie nebo do Ameriky. Na východ momentálně nemíříme, ale střední a jihovýchodní Evropa je naše hrací pole,“ naznačuje Kadaník. Jeho slovo má o to větší váhu, že je v oblasti telekomunikací pravou rukou současného šéfa PPF Ladislava Bartoníčka.

Zbývá vám ještě 90 % článku
První 2 měsíce předplatného za 40 Kč
  • První 2 měsíce za 40 Kč/měsíc, poté za 199 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Všechny články v audioverzi + playlist
Máte již předplatné?
Přihlásit se