Takřka dvacet let poté, co Union banka nuceně zavřela své pobočky a zkrachovala kvůli podezřelým úvěrům, dostanou její věřitelé poslední peníze. Konkurzní správce Lukáš Raida podal Krajskému soudu v Ostravě návrh na povolení konečného rozvrhu. Ten již soud schválil a v polovině dubna zveřejnil v Obchodním věstníku. Nyní běží třicetidenní lhůta pro nabytí právní moci. „K výplatě je určeno 526 milionů korun a jsme připraveni ji zahájit v druhé polovině května,“ uvedl Raida.
Uvedený termín má ale jednu podmínku: proti rozvrhu nepodá nikdo odvolání. Jinak věc poputuje k Vrchnímu soudu v Olomouci a výplata se o několik měsíců zpozdí. Celkem 526 milionů korun se rozdělí zhruba mezi 75 tisíc věřitelů. A to i mezi vkladatele, kteří byli uspokojeni z Fondu pojištění vkladů. Ten je tak největším věřitelem a z uvedené sumy dostane většinu – 420 milionů korun. Naopak řada klientů získá doplatek jen ve výši několika málo korun.
Ještě na vás čeká 80 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!
Máte již předplatné? Přihlaste se.
Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.
Nákup jednoho článku
Zadejte e-mailovou adresu
Zadejte e-mailovou adresu. Zadaná e-mailová adresa je ve špatném formátu.
Máte již účet? Přihlaste se.
Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.
Přihlaste se
Zdá se, že už se známe
Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.
Nemáte ještě účet? Zpět na zadání e-mailu »
Jste přihlášen jako
Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.