Takřka dvacet let poté, co Union banka nuceně zavřela své pobočky a zkrachovala kvůli podezřelým úvěrům, dostanou její věřitelé poslední peníze. Konkurzní správce Lukáš Raida podal Krajskému soudu v Ostravě návrh na povolení konečného rozvrhu. Ten již soud schválil a v polovině dubna zveřejnil v Obchodním věstníku. Nyní běží třicetidenní lhůta pro nabytí právní moci. „K výplatě je určeno 526 milionů korun a jsme připraveni ji zahájit v druhé polovině května,“ uvedl Raida.

Uvedený termín má ale jednu podmínku: proti rozvrhu nepodá nikdo odvolání. Jinak věc poputuje k Vrchnímu soudu v Olomouci a výplata se o několik měsíců zpozdí. Celkem 526 milionů korun se rozdělí zhruba mezi 75 tisíc věřitelů. A to i mezi vkladatele, kteří byli uspokojeni z Fondu pojištění vkladů. Ten je tak největším věřitelem a z uvedené sumy dostane většinu – 420 milionů korun. Naopak řada klientů získá doplatek jen ve výši několika málo korun.

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 80 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.