Profesor George Canellos patří mezi zakladatele americké onkologie. Mezi lékaři z branže má téměř status celebrity.

Proslavil se hlavně v oblasti takzvané kombinované chemoterapie – spolu s dalším respektovaným onkologem Vincentem T. DeVitou. Oba výzkumníci přišli v 60. letech s novátorskými postupy v chemoterapii, kterými úspěšně léčili takzvaný Hodgkinův lymfom, zhoubné nádorové onemocnění mízních uzlin. Později dvojice úspěšně prosadila chemoterapii u nádorů prsu. Ty se v té době hlavně odoperovávaly, avšak onemocnění se pacientkám vracelo. Postupy, které DeVita s Canellosem uplatnili, vedou často k vyléčení a jsou základem léčby dodnes, po více než půl století.

Canellos působí v současnosti na Dana-Farber Cancer Institute v Bostonu, jenž je podle žebříčku časopisu Newsweek třetí nejlepší nemocnicí pro léčbu rakoviny na světě. Ve svých 87 letech stále přijímá pacienty a vyučuje rovněž na bostonské Harvard Medical School.

Dokáže tedy jednou medicína boj s rakovinou definitivně vyhrát? „Čeká nás ještě dlouhá cesta. Nemyslím si, že už máme na dosah objev terapie, která by vyřešila všechny druhy rakoviny. Když se podíváte na historii tohoto boje, byla to vždy vítězství kousek po kousku,“ říká Canellos v rozhovoru pro HN. Ten proběhl online a zprostředkovala jej biotechnologická firma Sotio ze skupiny PPF.

HN: Měli by se lidé rakoviny bát? Jak se vyrovnávat se strachem z takového onemocnění?

To se podle mě týká hlavně mladých lidí. Když slyšíte o dítěti nebo mladém člověku s opravdu zlou formou rakoviny, například s nádorem na mozku, je to bolestivé.

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 90 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.