Je úterý 3. května, deset hodin ráno. „Vážené paní poslankyně, vážení páni poslanci, vážení členové vlády, zahajuji tímto 20. schůzi Poslanecké sněmovny a všechny vás vítám.“

Místopředseda sněmovny za ANO Karel Havlíček zahajuje důležitou schůzi sněmovny, na které se chce vláda pokusit prosadit korespondenční volbu, zrušení EET nebo omezení koncentrace politické, ekonomické a mediální moci.

Mělo by to jít dobře, má přece většinu 108 hlasů, že? Ale pojďme se podívat, jak to celé zachytil sněmovní stenozáznam.

10:15

Slovo si bere Alena Schillerová, ještě před půl rokem ministryně financí, dnes vůdkyně největšího opozičního klubu ANO: „Dámy a pánové, dovolte mi říct pár slov ještě předtím, než se přistoupí k hlasování o programu této schůze,“ žádá sněmovnu zpoza řečnického pultíku. „Lidé se bojí,“ sděluje dolní komoře.

Ale nemůže za to „Babiš nebo Putin“, ujišťuje. Může za to, kdo jiný, současná vláda pětikoalice ODS, STAN, KDU-ČSL, TOP 09 a Pirátů.

10:20

Místopředseda PSP Karel Havlíček: „Poprosil bych, prosím, o klid v sále, aby paní předsedkyně měla možnost přednést svůj projev.“

Poslanci jsou toho dne opravdu poněkud neklidní.

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 90 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.