Schyluje se k dalšímu kolu nejbizarnější kulturní války. V červnu by se na pořad jednání sněmovny mělo dostat manželství pro všechny, tedy uzákonění sňatků osob stejného pohlaví. A ač je naprostá většina české společnosti liberalizaci nakloněna, opět to bude těžké. Lidovci a okamuristé jsou proti, ostatní strany, kromě Pirátů, jsou rozděleny. A tak je možné, že se Česko opět odmítne připojit k západní Evropě, kde jsou, kromě Itálie, sňatky homosexuálů možné všude.  

Důvod tohoto postoje české politické reprezentace je záhadný. Žijeme v sekulární zemi, která přísahá na racionalitu. A argumenty odpůrců sňatků osob téhož pohlaví jsou objektivně legrační.  Posuďte. 

Základním argumentem odpůrců je tvrzení, že sňatky homosexuálů ohrozí tradiční rodinu. Co tím chtějí říct? Že by si mysleli, že sexuální orientace není výsledkem dispozic, ale právní úpravy, takže po uzákonění sňatků osob stejného pohlaví se rázem z Čechů stane národ gayů a lesbiček? To přece nemůžou myslet vážně. Že by tedy jejich odpor byl motivován podprahovou snahou popřít fakt, že tradiční rodinu ohrožují úplně jiné fenomény – například kolegyně a kolegové z práce? Pak se to vysvětit dá. Ale zase těžko vysvětlit, proč za to trestat zrovna homosexuály.  

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 60 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.