Určitě bych vzal své dítě k doktorovi, kdyby trpělo psychickými problémy. Podle čerstvého průzkumu pro projekt Nevypusť duši, jenž se zaměřuje na prevenci duševního zdraví, je o tom přesvědčeno 90 procent Čechů. Zároveň se ale ukazuje, že rodiče často přichází s dítětem za lékařem až velmi pozdě. Na vyšetření přitom musí čekat dlouhé měsíce, protože je nedostatek psychologů a psychiatrů.

V současnosti by šla třetina dospělých hned za lékařem, pokud by u svého dítěte pojali podezření, že není psychicky v pořádku. Ostatní by dle průzkumu dali přednost řešit věc nejdřív se svým potomkem. Případně by nejdříve hledali možné příznaky a způsoby řešení na internetu.

Zbývá vám ještě 80 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se