Michal Redl, obviněný v kauze korupce a manipulace zakázek kolem pražského dopravního podniku, může samostatně nakládat s částkou do sto tisíc měsíčně a je podle soudu nevyléčitelně duševně nemocný. „Onemocnění je trvalého rázu, nelze jej vyléčit,” stojí v rozsudku Okresního soudu Plzeň-město ze 13. května letošního roku, na jehož základě soud Redlovi omezil svéprávnost na dalších pět let. Rozsudek spolu s předchozími rozhodnutími soudu získaly HN v anonymizované podobě na základě zákona o svobodném přístupu k informacím.

Podle soudního dokumentu probíhá nemoc posuzovaného ve fázích, které lze léčbou korigovat. V určité fázi je nicméně dotyčný podle soudu „zvýšeně aktivní, má zvýšené sebevědomí a má sklony k tomu činit neuvážená jednání, která by jej mohla poškodit,“ píše soud v dokumentu. Zná prý sice hodnotu peněz, ale v určité fázi nemoci je schopen bezhlavě utrácet.

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 80 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.