Počet cestujících v autobusové dopravě po dvouletém covidovém útlumu raketově roste. „Zadržovaná poptávka letos exploduje. Lidé se těší, že mohou zase cestovat,“ říká šéf české pobočky Flixbusu Pavel Prouza. Provozovatel zelených autobusů sice za první pololetí vypravil oproti stejnému období roku 2019 zhruba polovinu spojů, ovšem od dubna jdou čísla nahoru. „Léto bude stoprocentně rekordní. Oproti roku 2019 budeme dvoj-, možná trojnásobně výš,“ dodává Prouza a očekává roční tržby ve výši více než 500 milionů korun.

HN: Poslední dva roky byl Flixbus v Česku ve ztrátě. Letos už budete v zisku?

Ano. Nemohu komentovat konkrétní čísla, ale jsem v tomhle směru velmi výrazným optimistou. Vyplývá to z toho, že náš byznys je poměrně sezonní – máme tři vrcholy, o Velikonocích, o prázdninách a na Vánoce, a tyto body musí překonat zbytek roku. Podle toho se dá odhadnout výkon celého roku. U nás je křivka sezonnosti o něco vlídnější, protože máme stabilní vnitrostátní linky a navíc se nám vyplácí rozhodnutí udržet slevu pro seniory na 75 procentech, takže 25 procent doplácíme k vládní slevě z vlastní kapsy. Lidé k nám jdou v takovém množství, že má smysl to dělat.

Zbývá vám ještě 90 % článku
Předplatné za 30 Kč
  • První 2 měsíce za 30 Kč měsíčně, poté za 159 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
Máte již předplatné?
Přihlásit se

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.