Rozsáhlá korupční kauza Stoka se dál rozrůstá, přestože v ní před měsícem padl nepravomocný rozsudek. Jak nyní zjistily HN, detektivové obvinili bývalé manažery brněnské Správy železnic z manipulací při zadávání veřejných zakázek. Z machinací jsou stíháni i někteří pracovníci Fakultní nemocnice Brno. O korupci v daných institucích již před třemi lety promluvil spolupracující obviněný v kauze Stoka – podnikatel Lubomír Smolka. HN jeho svědectví přinesly před dvěma roky. Smolka před brněnským soudem dostal tříletou podmínku za manipulaci tendrů na radnici Brno-střed.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.





