Praha začíná řešit, co s přetlakem deváťáků, kteří se hlásí na gymnázia. Plánuje v následujících letech otevřít nová čtyřletá gymnázia a zvýšit kapacitu stávajících až o dva tisíce míst. Podle primátora Zdeňka Hřiba (Piráti) se ukázalo, že Pražané nemají takový zájem o učební obory. S ministrem školství Vladimírem Balašem (STAN) se proto dohodl na změně struktury středních škol v Praze. Na rozšíření bude město žádat prostředky od ministerstva financí.

Zbývá vám ještě 90 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se