Na konci loňského roku vyjednali odboráři v kolínské automobilce Toyota zvýšení mezd o 6,4 procenta. Tehdy tím v podstatě vyrovnali inflaci, v současnosti ale jejich výdělky za růstem cen výrazně zaostávají. K vyjednávacímu stolu proto chtějí usednout znovu. „Za každý měsíc letošního roku chci pro lidi tisícovku, bylo by to formou jednorázového bonusu ve výši 12 tisíc korun. Ochota vedení firmy jednat je ale nulová, kromě toho, že se sejdeme na přelomu srpna a září, jsme se na ničem nedomluvili,“ říká předseda místní odborové organizace ASO Josef Stibůrek.

„V předchozích letech jsme se vždy dohodli na takovém plošném navýšení mezd, které reflektuje ekonomickou situaci a udrží dobrou životní úroveň našich zaměstnanců,“ reaguje mluvčí Toyoty Tomáš Paroubek.

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 80 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.