Vláda bulharského premiéra Kirila Petkova se náhle zhroutila, když se začala zabývat podezřelým, již deset let fungujícím obchodem na hranicích s Tureckem.

„Tato vláda nepadla v parlamentu. Padla na hraničním přechodu Kapitan Andrejevo,“ prohlásil předseda největší poslanecké skupiny v bulharské sněmovně Andrej Gurov po hlasování o nedůvěře, které na konci června položilo Petkovův kabinet.

Gurov měl pravdu. Petkovův kabinet se do politických potíží propadl náhle. Až podivně se přitom shodovaly s největší protikorupční bitvou, kterou se této vládě podařilo zahájit, když převzala celní kontrolu nad tureckou hranicí. Po většinu posledního desetiletí tu totiž propojení mezi pochybnými soukromými zájmy a zkorumpovanými státními úředníky vytvářelo zónu „na nic se neptej“, přes kterou každoročně prochází miliony eur a mnoho zboží.

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 90 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.