Kreml vystřídal hlavu ruského vesmírného programu. Dosavadního šéfa kosmické agentury Roskosmos Dmitrije Rogozina nahradil Jurij Borisov. Výkonný technokrat, který dělal věčně někomu zástupce. Od svého předchůdce se více lišit nemůže. Rogozin proslul skandálními výroky a například na Twitteru se hádal s nejbohatším mužem planety Elonem Muskem.
Borisov se zatím dostal do titulků hlavně tím, že tento týden oznámil konec ruské účasti na Mezinárodní vesmírné stanici – ISS – od roku 2024. Dosavadní náměstek ruského premiéra byl do vedení agentury jmenován, aby zajistil její fungování v podmínkách sankcí a konce mezinárodních programů. Rogozin měl při nástupu před čtyřmi lety za úkol Roskosmos konsolidovat a vytáhnout ho z pasti dluhů a korupce.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.









