Snížení emisí z těžkého průmyslu se stává po válce na Ukrajině velkým oříškem. Zemní plyn  jako plánované „přechodové“ médium pravděpodobně neobstojí a je potřeba najít jiné zdroje  energie pro energeticky náročná odvětví. Transformace těžkého průmyslu je tedy vším, jen ne  jednoduchým úkolem. 

Zrovna v České republice hraje průmysl daleko větší roli než v ostatních státech evropské sedmadvacítky. Jeho příspěvek do národního rozpočtu (hrubá přidaná hodnota: daně minus dotace ze sektoru) je o polovinu větší, než je průměr EU. Zatímco v ostatních zemích představují příjmy z průmyslu zhruba 20 procent celkové přidané hodnoty, v Česku se podíl blíží 30 procentům. Jedinou zemí s větším podílem průmyslu na hrubé přidané hodnotě je Irsko.

Zbývá vám ještě 90 % článku
Předplatné za 30 Kč
  • První 2 měsíce za 30 Kč měsíčně, poté za 159 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
Máte již předplatné?
Přihlásit se

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.