Říká se, že pokaždé, když se narodí Targaryen, hodí si bohové mincí a svět napjatě čeká, jak dopadne. Novorozenec může přinést zázraky nebo šílenství.

Taková pověst předchází rod, na kterém je postavený nový seriál HBO a jedna z televizních událostí roku. Rod draka se zaměřuje právě na Targaryeny v době jejich největší slávy, kdy seděli na Železném trůnu a celý kontinent se jich bál. Ale také v době, kdy jejich pýcha a patriarchální sklony měly předznamenat brzký pád.

To zní jako atraktivní výchozí pozice pro seriál, od kterého nelze mít nízká očekávání. Navazuje na Hru o trůny, největší televizní fenomén tohoto století. Dílo, o kterém se mluvilo takřka všude. Finální epizody si při premiéře zapínalo přes 10 milionů diváků.

Závěrečná řada sice fanoušky spíše naštvala, jenže uplynulé roky negativní emoce utišily a naopak prohloubily stesk po fantasy světě, který si televizní národ zamiloval.

Stanice HBO po konzultaci s autorem předlohy Georgem R. R. Martinem nakonec zvolila jako další seriál právě ten, který stojí na osudech Targaryenů a vychází z knihy Oheň a krev. Stojí za ním Ryan Condal, velký ctitel Martinova díla, a Miguel Sapochnik, režisér velkolepých bitevních epizod z Hry o trůny. Je zasazený zhruba 200 let před události původního seriálu a v Česku na HBO Max má premiéru 22. srpna.

Vrací se zároveň autor hudby Ramin Djawadi, skladatel, který za práci na Hře o trůny obdržel dvakrát cenu Emmy a jenž fenomenálním doprovodem držel laťku seriálu i ve chvílích, kdy scenáristicky klopýtal.

Jakmile při úvodním průletu draka v Králově přístavišti zazní jeho dobře známé tóny, je divák lapen. Sapochnik ví, co je esence Hry o trůny, a od prvních chvil zaplaví fanoušky nostalgií i radostí z návratu do povědomých míst.

Proti patriarchátu

Ale Rod draka nejsou další díly původního seriálu. A stejně jako Djawadiho známé tóny přejdou do nových variací a melodií, i z dění na obrazovce brzy vyplyne, že se tady sice hraje na stejném hřišti, ale přece trochu jinak.

Tohle není epická sága, která vypráví osudy několika rodů a přeskakuje z místa na místo. Nový příběh je sevřenějším rodinným příběhem několika lidí, kteří svými činy ovlivňují své nejbližší a zároveň rozhodují o osudu celého světa. Spolutvůrce Condal ho popsal jako „komplexní shakespearovské rodinné drama“.

Zbývá vám ještě 70 % článku
Předplatné za 30 Kč
  • První 2 měsíce za 30 Kč měsíčně, poté za 159 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
Máte již předplatné?
Přihlásit se

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.