Minulý měsíc publikoval Jevgenij Rojzman na svém twitterovém účtu fotografii z loňského fóra opozičních místních zastupitelů v Moskvě. „Jako jediný jsem zůstal na svobodě,“ napsal do komentáře. Od středy už to není pravda.

Bývalého starostu Jekatěrinburgu, čtvrtého největšího ruského města, zatkla policie a obvinila ho z „diskreditace ruské armády“. Rojzman v jednom videu na YouTube použil sousloví „vpád na Ukrajinu“. Za to mu teď hrozí tři roky vězení. Za mřížemi tak skončil poslední významný ruský opoziční politik, který odmítl odjet do emigrace. 

Zbývá vám ještě 90 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se