Brněnský magistrát nejspíš znovu povede současná primátorka Markéta Vaňková z ODS. Koalice občanských demokratů a TOP 09 vyhrála komunální volby v Brně s pětadvaceti procenty a náskokem pěti procentních bodů před druhým hnutím ANO. Lídryně vítězné kandidátky povede v příštích dnech jednání o sestavení koalice. Nevyloučila přitom žádnou z variant.
„Myslím si, že je slušné se bavit se všemi subjekty, které se dostaly do zastupitelstva. Což ovšem neznamená, že se všemi stranami vznikne koalice. Ale musíme zjistit, jaké mají priority a co chtějí v zastupitelstvu prosazovat,“ uvedla Vaňková pro HN.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.




