Přibrat, či nepřibrat do vyjednávání o koalici v Praze hnutí Praha sobě? To bude zřejmě hlavní otázka vyjednávání o tom, kdo příští čtyři roky povede českou metropoli. Koalice Spolu (ODS, TOP 09 a KDU-ČSL) již pozvala k předběžným schůzkám STAN a Piráty. Dohromady mají pohodlnou většinu 37 z 65 křesel.

Požadavek, aby do jednání o možné koalici bylo přizváno i hnutí Jana Čižinského, přednesli už v neděli vpodvečer Piráti. A k nim se připojili i STAN. „Sdělili jsme, že preferujeme širokou koalici demokratických stran. Samozřejmě ale vnímáme, že jednání vede Spolu jako vítěz voleb,“ řekl lídr STAN Petr Hlaváček po nedělní schůzce se Spolu.

Zbývá vám ještě 80 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se