Co se to tu děje, my přece nic nepašujeme,“ říká překvapeně polský řidič osobního kombíku na hraničním přechodu v Mostech u Jablunkova. Je jedním z tisíců lidí, kteří se hned první den museli na česko-slovenské hranici podrobit obnoveným kontrolám. Kvůli násobně zvýšenému počtu migrantů přechazejících ilegálně hranice ze Slovenska je od čtvrteční půlnoci nařídil ministr vnitra Vít Rakušan, a to minimálně na deset dnů.
Policisté na místě důkladně prohlížejí každý vůz a prověřují každou posádku. Kontroly osobních aut i dodávek jsou přitom rychlé a fronta dosahuje hodinu po poledni jen několika stovek metrů. Hůře jsou na tom ale kamiony. Ty stojí před hranicemi až v několikakilometrové frontě.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.









