Na svém Twitteru se ministr průmyslu Jozef Síkela (za STAN) pochlubil, že za českého předsednictví proběhly už tři energetické summity. A minimálně dva další se uskuteční v říjnu. Bude se na nich řešit hlavně zastropování cen plynu, které potřebuje průmysl. Tedy věc, již se nepodařilo vyřešit na poslední schůzce 30. září, která přijala celoevropské řešení u výrobních cen elektřiny, úspor a mimořádných daní. Věci, na nichž se sedmadvacítka v pátek shodla, začnou platit od 1. prosince.

Zbývá vám ještě 90 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se