Na svém Twitteru se ministr průmyslu Jozef Síkela (za STAN) pochlubil, že za českého předsednictví proběhly už tři energetické summity. A minimálně dva další se uskuteční v říjnu. Bude se na nich řešit hlavně zastropování cen plynu, které potřebuje průmysl. Tedy věc, již se nepodařilo vyřešit na poslední schůzce 30. září, která přijala celoevropské řešení u výrobních cen elektřiny, úspor a mimořádných daní. Věci, na nichž se sedmadvacítka v pátek shodla, začnou platit od 1. prosince.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.








