Ředitelé škol přemýšlí, kde vezmou peníze na učebnice nebo zaplacení nemocenské u chybějících učitelů. Školy na běžný provoz v letošním kalendářním roce dostaly jen dvě a půl miliardy korun, což je téměř o miliardu méně než loni, a peníze jim začínají docházet. Jedná se o takzvané ostatní neinvestiční výdaje (ONIV), z nichž ředitelé hradí školní potřeby, cesty na lyžařské výcviky nebo vzdělávání učitelů. Ředitelé škol proto nyní přelévají peníze, jak to jen jde.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.









